Kurumsal2018-04-28T10:24:13+00:00

ÖZ-İLGİ Bakım Merkezleri

Merkezlerimiz ve bizim hakkımızda.

Hakkımızda

Ülkemizde 09.06.2006 tarihinde Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün vermiş olduğu açılış onayıyla hizmete açılan ilk engelli bakım merkezi olan Özel Öz-İlgi YONCALI Engelli Bakım Merkezimiz süreç içerisinde edindiği bilgi ve tecrübelerle gelişip büyüyerek hizmet vermektedir. Bünyemize eklediğimiz yeni şubelerimizle birlikte 12 yıldır yaş,cinsiyet ve engel durumları göz önünde tutularak ayrı oda ve katlarda zihinsel ,ruhsal,fiziksel engelli ve yaşlılara bakım,barınma,güvenlik ve sağlık hizmeti vermektedir. Bakımını yaptığımız engel grubları Organik Beyin Sendromu,Ortopedik Engelliler,Mental Yetersizlik,Serabral Palsi,Şizofreni,Alzheimer,Demans,Omurilik Felçi,Down Sendromu,Zeka Geriliği,Parkinson,Otizm,Koah ve Yatağa Bağımlı engelliler;belirtilen engel gruplarına ve yaşlılara merkezlerimizde 7 gün 24 saat sürekli hizmet verilmektedir.

Hizmetlerimiz

Bakım Merkezlerimizde Diyetisyen,Gıda Teknisyeni,Aşçı,Aşçı Yardımcısı ve mutfak personeli olarak işinde uzman profesyonel kadro ile hizmet verilmektedir. Özenle hazırlanan yemekler tansiyon,şeker ve diğer hastalıkları göz önüne alınarak engelli ve yaşlılarımıza 3 Ana Öğün ve 3 Ara Öğün olmak üzere Diyet Uzmanımızın gözetiminde hazırlanıp engelli ve yaşlılarımıza sunulmaktadır. Düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat göstermekteyiz. Yemek yemekte yardıma ihtiyacı olan engelli ve yaşlılarımıza yemekleri görevlilerimiz tarafından yedirilmektedir.

Bakım merkezlerimizde barınma ,bakım,beslenme,güvenlik ve temizlik hizmetlerimiz engelli ve yaşlılarımızın yaşamlarını sağlıklı,huzurlu,mutlu ve güvenli bir ortamda(24 saat kapalı devre kamera sistemimiz tarafından kontrolü sağlanmaktadır) devam ettirmelerini sağlamakla birlikte her türlü ihtiyaç ve istekleri işinde uzman bakıcılarımız,sağlık personellerimiz,psikolog ve sosyal çalışmacılarımız tarafından karşılanmaktadır. Hastalarımızın öz bakımı (el,yüz,diş bakımı,saç ve sakal tıraşları,el,ayak tırnak bakımları ve özel vücut temizlikleri) giyinme ,soyunma,banyo ihtiyaçları ve çamaşırlarının yıkanması gibi tüm ihtiyaçları personellerimiz tarafından özen ve titizlikle yapılmaktadır.

Merkezlerimizde sağlıklı bir bakım ortamının sağlanması için koruyucu sağlık hizmetleri anlamında düzenli sağlık kontrollerinden geçirilen engellilerimizin ve yaşlılarımızın muayene,tetkik ve tedavi amacıyla tam teşekküllü hastanelerden randevuları alınarak, sağlık kurumlarında görevli doktorlar ve anlaşmalı olduğumuz uzman doktorlarımızın muayenesi sonucunda önerilen tedavi ve tıbbı rehabilitasyon süreci ve takibi işinde profesyonel sağlık personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Merkezlerimizde görev yapan alanında uzman Sosyal Çalışmacı ve Psikologlarımız merkezimize kabul edilen engelli ve yaşlılarımızın mevcut durumunu ve yerleştirildiği ortamı kabullenmesine,bilgilenmesine ve gelişim alanlarında desteklenmesine yönelik olarak kişisel ve grup çalışması yöntemleriyle mesleki çalışmalar yapmaktadırlar. Sosyal Çalışmacılarımız ve Psikologlarımız ayrıca engellilerimizin ve yaşlılarımızın bağımsız yaşama ,sosyal hayata uyumu ve katılımına yönelik sosyal ,kültürel ,sanatsal ve sportif etkinliklerin düzenlenmesinde görev almaktadır

Icon

HASTA YAKINLARINDAN

Kurumumuzdan hizmet alan hasta yakınlarının tarafımıza ulaştırmış oldukları mesajlar.

...

...

...
0
Toplam Hasta Sayımız
0
Uzman Personel Sayımız
0
Personel Sayımız
0
Tesislerimiz

Bizimle iletişime geçin

Daha fazla bilgi almak, tesislerimizi yerinde ziyaret etmek için bizimle irtibata geçin.